Návod k použití

 

DEJTE KLÍŠTĚ K LEDU!
Okamžitý účinek, snadné odstranění.

Jak odstranit klíště?

Často se stává, že přenos infekčních onemocnění, jejichž zdrojem mohou být klíšťata, je vyprovokován nevhodným způsobem odstraňování klíšťat.

Všechny tradiční metody (např. potírání, vytrhávání) provokují živé klíště vylučovat vnořeným ústním ústrojím choroboplodné mikroorganismy do organismu lidí a zvířat.

Vhodným řešením je klíště zmrazit, aby tak dále nadbytečné tekutiny nevylučovalo. Vyvoláním silného kryogenního účinku způsobí přípravek ATIX okamžité a účinné snížení metabolické aktivity klíštěte (zmrazení), čímž omezí a zabrání přenosu těchto tělesných tekutin do organismu hostitele. ATIX je zdravotnický prostředek, který se s ohledem na svou klasifikaci a vlastnosti může používat u lidí i zvířat. Je jedinečný svou schopností okamžitě po aplikaci klíště zmrazit a umožnit tak jeho bezprostřední odstranění. Toho lze s výhodou využít především při odstraňování klíšťat u malých dětí a domácích mazlíčků, kteří bývají při běžném způsobu odstraňování podráždění, a mnohdy bývá problematické je po delší dobu udržet v klidu.

Velmi důležité…

Po zmrazení je nutné klíště správně uchopit pinzetou, a to následovně:

Pinzeta se položí rovnoběžně s pokožkou, jedno její rameno se vsune mezi ústní ústrojí klíštěte a kůži, druhé se přitiskne na ústní ústrojí z druhé strany. Následně se klíště odstraní vyvikláním a současně postupným zvyšováním tahu ve směru od kůže.

Pokud by klíště bylo uchopeno kolmo postavenou pinzetou za tělo či nasáklý zadeček, mohlo by dojít k jeho přetržení, nebo v případě nedostatečného promražení k vytlačení infekčního obsahu jeho střev do rány.

Klíště, odstraněné pomocí přípravku ATIX, je možné zaslat na laboratorní vyšetření jeho infekčnosti.

Před použitím se pečlivě přečtěte návod k použití.

Balení obsahuje cca 60 dávek

(Záleží na velikosti klíštěte, na které sprej použijete.
Na drobné postačí 1 dávka, na velké 3 dávky – viz také informace v návodu k použití)